WITAMY W OPTYMISTYCZNEJ TĘCZOWEJ PIĄTCE ! ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ NASZEGO PRZEDSZKOLA ! TO TUTAJ WSPIERAMY RODZICÓW W WYCHOWANIU OPTYMISTYCZNYCH, RADOSNYCH DZIECI !

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom

 

 

Zachęcamy do odwiedzania strony Polskiego Radia Dzieciom gdzie można znależć bajki, animacje, słuchowiska i audycje publicystyczne. Muzyka, podróże, edukacja czy bajki to tylko część kategorii, w których odnajdujemy poszczególne audycje. Tematy katalogów zilustrowane są pięknymi, ruchomymi grafikami. Takie rozwiązanie ma rozbudzić spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy zaś dorosłym ułatwić dotarcie po poszukiwanych treści.

 

 

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do dorosłych do osób dorosłych to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych. Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej.

Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

 

Przewodnikami w poruszaniu się po stronie są pięknie zilustrowane zwierzęta, które swoim wyglądem pokazują jaka tematyka znajduje się w danym miejscu. Dla przykładu sowa czytająca książkę podpowie, że tu można posłuchać bajek, zaś zając siedzący w pucharze, podpowiada, że to miejsce jest zarezerwowane dla konkursów z nagrodami. Obok hipopotama znajdziecie galerie zdjęć i video.

 

 

https://www.polskieradio.pl/18,Radio-Dzieciom    

 

 

Data dodania: 2019-09-29 18:19:29
Data edycji: 2019-09-29 18:34:55
Ilość wyświetleń: 928
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej