WITAMY W TĘCZOWEJ PIĄTCE ! Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 „Tęczowa Piątka” w Zdzieszowicach informuje: Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Zdzieszowice przedstawia ogłoszenie w AKTUALNOŚCIACH !

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pierwsze dni w przedszkolu

Pierwsze dni w przedszkolu

Szanowni Rodzice 3-latków

 

Już wkrótce Państwa dzieci staną sie dumnymi przedszkolakami!. To bardzo ważne wydarzenie dla całej rodziny. Bardzo zależy nam, aby dzieci czuły się w naszym przedszkolu możliwie najlepiej, niezależnie od sytuacji. Zanim jednak dziecko zacznie uczęszczać do naszego przedszkola bez obaw i lęków spowodowanych rozstaniem z bliskimi osobami i pobytem w nowym otoczeniu musi je najpierw choć trochę poznać.

Niestety w obecnej sytuacji nie będzie możliwe tradycyjne spotkanie adaptacyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dlatego pierwsze dni pobytu w przedszkolu będą jednocześnie wprowadzeniem i pierwszym zetknięciem się z nowymi realiami. Zarówno dla dziecka jak i rodziców oznacza duże obciążenie emocjonalne. Dlatego kierujemy do Państwa szereg przydatnych naszym zdaniem porad i informacji dzięki którym trudny proces adaptacji może stać się łagodniejszy, a może i nawet bezbolesny.

Ze swej strony możemy zapewnić o szczerej chęci dobrej współpracy i dołożenia starań, aby tak się stało.

I jeszcze istotna informacja dla rodziców i przede wszystkim dzieci. Grupa maluszków będzie nosić nazwę "SÓWKI", a wychowawcą tej grupy będzie Pani Małgorzata Gasz, od której otrzymacie Państwo informacje dotyczące organizacji pobytu dzieci w przedszkolu.

 

Życzymy Państwu, dzieciom i sobie owocnej współpracy.

 Dyrektor i Nauczycielki z Przedszkola nr 5 "Tęczowa Piątka"

 

 

 

Aby ułatwić dziecku adaptację w przedszkolu już teraz można zachęcać i motywować je do:

 • Samodzielnego mycia rąk, korzystania z sedesu i używania papieru toaletowego; wycierania nosa w chusteczkę;
 • Samodzielnego ubierania się, zakładania tego, co potrafi, wkładania majteczek, skarpetek, kapci i bucików, rozpinania i zapinania guzików i prób wiązania sznurowadeł;
 • Podejmowania prób samodzielnego zjadania posiłków;
 • Malowania farbami, rysowania kredkami, lepienia z plasteliny;
 • Chodzenia i nie używania wózka;
 • Zdobywania doświadczeń społecznych w kontaktach z innymi dziećmi.

Dla prawidłowego rozwoju narządów mowy bardzo istotną jest umiejętność gryzienia pokarmów o różnej konsystencji ( mięsa, jarzyn, owoców ). Dlatego posiłki w przedszkolu nie są miksowane. Już teraz możecie Państwo codziennie dawać dziecku do gryzienia marchewkę, kalarepkę lub kromkę chleba.

W zdobywaniu tych nowych umiejętności, które w Przedszkolu będą bardzo przydatne, pomogą dziecku Państwa postawy:

   • zadowolenie z każdego przejawu samodzielności,
   • cierpliwość oraz systematyczność i konsekwencja.

Już od pierwszych dni pobytu prosimy o zaopatrzenie dzieci w najpotrzebniejsze rzeczy:

 • piżamka oraz komplet pościeli : duża (standardowa) poszwa z kocykiem, poduszka jasiek ubrana w poszewkę , spakowane w pokrowcu plastikowym.
 • przybory higieniczne: szczoteczka do zębów z osłonką , pasta do mycia zębów, szczotka lub grzebień do czesania ( w późniejszym okresie ze względu na zagrożenia)
 • chusteczki higieniczne suche oraz nawilżane
 • kubek plastikowy do picia wody
 • woreczek z ubraniami na zmianę (w razie potrzeby)
 • kapcie - najlepiej ze sztywną podeszwą i umocnieniem na piętach.

Wszystkie wymienione rzeczy należące do dziecka należy podpisać co zdecydowanie usprawni nam codzienne funkcjonowanie i utrzymanie porządku.

Uwaga!!!

W związku z zaleceniami sanepidu niestety dziecko nie może wnosić na teren przedszkola swoich domowych zabawek, zasada ta dotyczy także wszelkich innych rzeczy typu książeczki, pluszaki itp.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr  77 484 4121

 

 

 

Data dodania: 2020-08-24 20:30:31
Data edycji: 2020-08-24 21:48:34
Ilość wyświetleń: 230
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej