WITAMY W TĘCZOWEJ PIĄTCE ! Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 „Tęczowa Piątka” w Zdzieszowicach informuje: Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Zdzieszowice przedstawia ogłoszenie w AKTUALNOŚCIACH !

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Miejsko - Gminny Konkurs Recytatorski

Miejsko - Gminny Konkurs Recytatorski

29 października 2019 roku na dzieci  z Przedszkoli czekało wiele atrakcji. W naszej miejscowości odbył się Miejsko – Gminny  Konkurs Recytatorski Przedszkolaków. Do udziału w konkursie zgłosili się przedstawiciele wszystkich przedszkoli z naszej gminy, którzy wystąpili w czterech kategoriach wiekowych: dzieci 3- letnie, 4-letnie, dzieci 5-letnie oraz 6-letnie.  Wykonawców oceniało jury w składzie:  Pani Lidia Myczka oraz Pani Karolina Piksa. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze.


W kategorii 3 latek reprezentował nas Bartosz Czernysz w wierszu Doroty Gellner pt. „Śniadanko baranka”, który zajął 1 miejsce.

W kategorii dzieci 4-letnich reprezentowała nas Eliza Krupa, która recytowała wiersz Jana Brzechwy „Psie smutki” i zajęła 3 miejsce

W kategorii  dzieci 5–letnich 2 miejsce zajęła Wiktoria Jaszkowic z wierszem pt. „ Pranie” Marii Konopnickiej.

W kategorii dzieci 6–letnich wyróżniona została Paulina Bienia, która recytowała wiersz Jana Kazimierza Siwka pt. „Gucio”.


Piękne nagrody i dyplomy czekały nie tylko na zwycięzców konkursu, ale także na wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy.

Data dodania: 2019-10-29 16:05:52
Data edycji: 2019-10-29 17:51:32
Ilość wyświetleń: 249
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej