WITAMY W TĘCZOWEJ PIĄTCE ! Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 „Tęczowa Piątka” w Zdzieszowicach informuje: Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Zdzieszowice przedstawia ogłoszenie w AKTUALNOŚCIACH !

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

KOMUNIKAT DYREKTORA W SPRAWIE FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI OD 1.09.2020

KOMUNIKAT DYREKTORA W SPRAWIE FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI OD 1.09.2020

KOMUNIKAT DYREKTORA PP NR 5

Szanowni Państwo, nieuchronnie zbliża się 1 wrzesień, a sytuacja epidemiczna w kraju się nie zmienia. Przedszkola jednak muszą funkcjonować w tych realiach i od nas i od Państwa zależy czy pobyt Waszych dzieci w przedszkolu będzie bezpieczny. My ze swej strony zrobimy wszystko by tak było, a rodziców prosimy o wsparcie i współpracę w tej kwestii.

Zgodnie z wytycznymi GIS i MEN ostatnią aktualizacja z dnia 25 sierpnia dla przedszkoli w grupie może przebywać do 25 dzieci, jeżeli metraż sali na to pozwala. Nasze sale spełniają te warunki. Pozostałe ograniczenia praktycznie się nie zmieniły dlatego informuję, że będziemy się do nich stosować.

Organizacja pracy przedszkola w skrócie będzie wyglądała następująco:

 • Grupy dzieci zostaną takie jakie były planowane, czyli KOTKI, MOTYLKI, PSZCZÓŁKI i nasze najmłodsze przedszkolaczki SÓWKI.
 • Każdy rodzic otrzyma Ankietę informacyjną, w której poprosimy o kilka informacji dotyczących pobytu dzieci w przedszkolu, Oświadczenie o aktualnym stanie zdrowia dziecka, rodziców i pozostałych członków rodziny w kwestii koronawirusa oraz wyrażenie zgody na mierzenie dzieciom temperatury. ( dostępne na stronie internetowej przedszkola i komunikatorze WattsApp )
 • Do przedszkola przyprowadzamy tylko i wyłącznie dzieci zdrowe, bez jakichkolwiek objawów chorobowych.
 • Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji domowej, nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.
 • Osoby przyprowadzające dzieci również powinny być zdrowe. Nakazuje się przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa czyli dezynfekcja rąk lub rękawiczki oraz maseczki, zachowanie odstępu od innych osób.
 • Rodzice mogą wchodzić tylko do wyznaczonej strefy rodzica z zachowaniem odstępu 1,5 m ( w małym holu ). Do szatni dzieci mają wstęp tylko rodzice z dziećmi z grupy najmłodszej SÓWKI, aby mieli możliwość poznania miejsca w szatni swojego dziecka i odprowadzenia ich do Sali.
 • Rodzice naszych starszych przedszkolaków oddają dzieci paniom dyżurującym w szatni, które się nimi zaopiekują i odprowadzą do sal.
 • Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola swoich zabawek i przytulanek, z tego zakazu zwolnione są tylko dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności.
 • Rodzice przynoszą dla dzieci tylko wygodne kapcie, ubranka na przebranie w woreczku podpisanym, a dla dzieci młodszych 3 i 4 latków piżamki i pościel spakowane w plastikowych pokrowcach i podpisane.
 • Prosimy też o wyposażenie dziecka w piórniki i przybory do rysowania i malowania. Piórnik powinien być z materiału łatwego do dezynfekcji, ponieważ zostanie on w przedszkolu. ( wyjątkowo, ponieważ nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim dzieciom indywidualnych przyborów do rysowania )
 • Karty ewidencji obecności dzieci będzie można zostawić w specjalnie przygotowanych grupowych segregatorkach z kieszonkami umieszczonymi w pobliżu czytnika w razie konieczności odbioru dziecka przez drugiego rodzica lub osobę upoważnioną.
 • Karty ewidencji obecności dzieci będzie można zostawić w specjalnie przygotowanych grupowych segregatorkach z kieszonkami umieszczonymi w pobliżu czytnika w razie konieczności odbioru dziecka przez drugiego rodzica lub osobę upoważnioną.
 • Odbijanie kart ewidencji dziecka przy wejściu i wyjściu z przedszkola jest obowiązkowe.
 • Po odebraniu dziecka przez rodzica lub opiekuna opuszczamy teren placówki oraz nie korzystamy z przedszkolnego placu zabaw.

Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 „Tęczowa Piątka” informuje, że przedszkole od wtorku tj. od 01.09.2020 r. zaczyna pracę w roku szkolnym 2020 / 2021  w czterech grupach w warunkach epidemicznych, czyli zgodnie z wytycznymi GIS i MEN. Przedszkole czynne będzie normalnie od godz. 5.30 do godz. 16.00

Nadal obowiązywać będą  procedury wprowadzone Zarządzeniem nr 6 z dnia 18 maja 2020r. w sprawie wprowadzenia procedur mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 w trakcie prowadzonych w przedszkolu zajęć w związku z niemalejącą ilością  zachorowań w kraju i regionie.

Data dodania: 2020-08-30 23:48:05
Data edycji: 2020-08-31 09:34:48
Ilość wyświetleń: 255
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej