WITAMY W TĘCZOWEJ PIĄTCE ! Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 5 „Tęczowa Piątka” w Zdzieszowicach informuje: Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Zdzieszowice przedstawia ogłoszenie w AKTUALNOŚCIACH !

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień bez Skarpetek

Dziś grupa Motylki świętowała Dzień bez skarpetek. Stał się on okazją do zabaw sensorycznych*. Motylki uwielbają wszelkie możliwości do zdobywania nowych doświadczeń, eksperymentów i obserwacji świata. Zarówno wszystkie dzieci jak i ich Panie celebrowały ten dzień na boso podczas wielu zabaw. Zanim jednak tak się stało, odbyła się uroczysta prezentacja wszystkich skarpet, by następnie się z nimi pożegnać i przystąpić do udziału w przygotowanych niespodziankach. Dzieci rozwijały dziś zmysł równowagi, sprawność motoryczną i zmysł dotyku poprzez między innymi spacer ścieżką sensoryczną, zabawy z woreczkami czy wspólną pracę plastyczną wykonaną stopami. Grupa miała okazję przekonać się że za pomocą naszych zmysłów możemy poznawać otaczający świat. Ten dzień, prócz wielu wrażeń dostarczył przede wszystkim wiele frajdy i zabawy. ;) 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

*Mały człowiek dla prawidłowego rozwoju powinien: poznawać własne ciało, eksplorować otoczenie w  którym żyje, zdobywać wiedzę o otaczającym świecie - wszystkie te informacje są mu dostarczane przez zmysły. Wyróżnia się zmysły odbierające bodźce z otoczenia (dotyk, słuch, wzrok, powonienie, smak) oraz te, które odbierają informacje z głębi naszego ciała (zmysł równowagi, czucia ułożenia i ruchów ciała).  Różnorodne i systematyczne bodźce zmysłowe,  pozytywnie wpływają  na rozwój i dojrzewanie układu nerwowego. Ścisłe współdziałanie wszystkich narządów zmysłowych (czyli ich integracja) jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju człowieka.  

Data dodania: 2019-10-21 16:07:21
Data edycji: 2019-10-22 20:01:56
Ilość wyświetleń: 592
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej